Adobe Acrobat Reader

Co dělat, pokud máte potíže se stažením Acrobat Readeru

Pokud máte problémy domluvit se s anglicky mluvící stránkou Adobe, existuje možnost ulovit požadovaný soubor na ftp. Přejděte na předchozí odkaz (nejlépe v novém okně, abyste mohli číst tento postup), měli byste před sebou vidět složky pojmenované podle různých operačních systémů (mac, os2, unix a win). Pokud nevidíte, pak je uvedený link neplatný, nebo momentálně nefunguje spojení se serverem Adobe. V tom případě se podívejte na další odstavec. Popíšu teď jenom stažení Readera pro windows, stažení pro unixy je podobné. Vyberte si složku win, uvidíte další složky, tentokrát pojmenované podle verzí programu. V době psaní těchto řádek byla nejnovější verze 5.x, k prohlížení kilometráží by měla stačit 4.x. Čím novější verze, tím větší soubor, takže se rozhodněte, jestli chcete mít na svém počítači verzi postačující (4.x), nebo nejnovější (je to ta s největším číslem před tečkou). Vyberte odpovídající složku. Uvidíte seznam souborů, v němž si vyberete ten, který chcete stáhnout (každý název začíná písmeny ar, pro českou verzi arce, pokračuje číslem verze (např. 405, nebo 500), dále je kód jazyka (cze pro českou, eng či enu pro anglickou verzi, deu pro německou, atd.), pak je tečka a písmena exe). Tedy například anglická verze 4.05 se jmenuje ar405eng.exe, německá verze 5.00 se jmenuje ar500deu.exe. Pro vybraný soubor najděte místo na disku, kam ho chcete uložit a stiskněte OK. Stručný popis instalace je níže.

Tento odstavec čtěte v okamžiku, kdy všechny ostatní pokusy selhaly. Pokud provozujete na svém počítači Windows a potřebujete pouze nainstalovat software, který vám umožní prohlížení kilometráží, je asi nejjednodušší stáhnout tento soubor [5.5MB] (klikněte na předchozí odkaz, pokud to nejde, stiskněte nad ním pravé tlačítko myši a vyberte položku "Uložit cíl jako", případně "Save link as" (podle jazyka vašeho prohlížeče) ), potom vyberte, kam si přejete soubor stáhnout. Pokud chcete novější (a větší, českou) verzi, stáhněte si podobným způsobem tento soubor [13MB]. Anglická verze 5.0 je zde [8.7MB]

Instalace: po úspěšném stažení instalátor na svém počítači spusťte. Potvrďte dvakrát "Next", program se nainstaluje, potom stiskněte "OK" a je hotovo.

Co dělat, pokud máte stále potíže

Pokud provozujete jiný OS než Windows, případně stažení nebo instalace neproběhne v pořádku, napište nám, zkusíme to vyřešit individuálně. Taky se můžete zkusit podívat sem, třeba najdete co hledáte.


Zpět na stránku kilometráží

Nechte nám vzkaz:
Adresa (nepovinná):
Text:
Nebo nám napište -- km@km.webz.cz